16 днів проти насильства
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
08 Грудня, 2022 р., 08:44
Службою у справах дітей, спільно з працівниками ювенальної (дитячої) поліції в ході Всеукраїнської акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно, з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок було проведено зустріч із учнями Каноницького ліцею.
03 Грудня, 2021 р., 10:21
https://www.facebook.com/groups/635823269856159/posts/4197581433680307/
03 Грудня, 2021 р., 10:20
В Україні стартувала кампанія «Річ у тім 2.0», яка проводиться в межах щорічної Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» під патронатом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та за ініціативи МВС.
03 Грудня, 2021 р., 10:18
Домашнє насильство — це не щойно вигадана проблема, деякі вчені стверджують, що воно було завжди. Насильство буває кількох видів: фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Воно має різні причини, прояви та відтінки, але в його основі — біль та шкода щодо найрідніших і марні спроби підняти свій авторитет через залякування та приниження інших.
03 Грудня, 2021 р., 10:16
Для ефективного захисту від домашнього насильства важливо правильно оцінити наскільки загрозливою є ситуація, чи є ризик продовження насильства чи ризики серйозного ушкодження здоров’я чи смерті постраждалої.
03 Грудня, 2021 р., 09:50
Їхні голоси часом не чутно. Їх заглушають стіни панельних будинків, шум телевізора, сусідський паркан. Десятки тисяч людей в Україні стикаються із домашнім насильством щороку, а під час вимушеного передування вдома через пандемію #COVID19 їх стало значно більше. Річ у тім, що ми маємо їх почути.
03 Грудня, 2021 р., 09:45
02.12.2021 року в рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з метою профілактики до початківців Каноницького ліцею Каноницької сільської ради Вараського району, завітали старший інспектор з ювенальної превенції Вараського РВП капітан полції Тамара Снітка та в.о. начальника служби у справах дітей Віталій Босик де роз’яснили та поповнили знання підростаючого покоління щодо проблематики насильства, булінгу та правопорушень загалом.