16 днів проти насильства

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.

 

Мета заходів - збільшити розуміння та обізнаність громадян про всі форми насильства, створити у громаді соціальний простір вільний від насильства.

Офіційно цей день був оголошенний Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року.

Акція "16 днів проти насильства" присвячена таким датам:

•  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

•  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

•  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

•  3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

•  5 грудня – Міжнародний день волонтера;

•  6 грудня – Ушанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

•  10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Для підвищення обізнаності учасників освітнього процесу (учнів та студентів) щодо запобігання насильству та експлуатації дітей у цифровому просторі, рекомендуємо до використання інформаційно-просвітницькі матеріали, з якими можна ознайомитися за покликанням: https://cutt.ly/NM192Tr.

116 123 або 0 800 500 335 – Громадська організація «Ла Страда-Україна» забезпечує єдину в Україні Національну «гарячу лінію» із попередження домашнього насильства, яка працює цілодобово, анонімно та конфіденційно, яка надає інформаційні, юридичні, психологічні та соціальні консультації постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Корисні покликання

Розділ «Корисні посилання щодо теми антибулінгу» на сайті МОН.

Ресурс доступу: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiyabulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

Безкоштовний електронний курс «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»/Андреєнкова В.Л., Левченко К.Б., Матвійчук М.М./.

Ресурс доступу: http://course.la-strada.org.ua/story_html5.html

UNFPA Україна проводить Інформаційну кампанію «Розірви коло» з допомогою якої проводить освітні заходи та об’єднує небайдужих навколо розв’язання проблем насильства. Це частина масштабної програми UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення із протидії та запобігання домашнього та/і гендерно зумовленого насильства в Україні. Кампанія реалізується за підтримки уряду Великої Британії.

На сайті інституту КНЗ КОР «КОІПОПК» є інформація про ресурси на тему «булінг» https://sites.google.com/d/1kedwGjfsZu-_nM7vP4k1XzkCE_M0J8Zk/p/1ETyzqNeAbIc5zpJsG9PY5l6Fow84j3cs/edit

 

•  відеоролики: «Розкажи дорослому, якому довіряєш»«Почни говорити»;

•  буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі»;

•  навчальні відеоуроки для батьків і дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій» – URL:  https://cutt.ly/jM0rCzW.

Окрім того, рекомендуємо до використання в закладах загальної середньої освіти інформаційно-довідкові матеріали на тему «Моя приватність», розроблені громадською організацією «Мінзмін», спільно з Міністерством цифрової трансформації, зокрема:

• для учнів 1-4 класів (про персональну інформацію та як нею користуватись у мережі «Інтернет») – URL: https://cutt.ly/rM18OKi;

• для учнів 5-8 класів (про ризики розголошення персональної інформації) – URL: https://cutt.ly/bM14SxX;

•  для учнів 9-11 класів (про використання персональної інформації в мережі «Інтернет» і соціальних мережах) – URL: https://cutt.ly/gM142xm.

З метою виховання в учнів людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини; формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактики та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих, рекомендуємо, у рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства» провести у закладах загальної середньої освіти години спілкування, бесіди, лекції: «Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?», «СНІД – загроза людства!», «Усвідомлення проблеми як інструмент у боротьбі з хворобою», «Насильству – СТОП!», перегляд відеороликів щодо Конвенції ООН із прав дитини стосовно профілактики насилля.

Наголошуємо!

Якщо дорослі чи учні зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:

15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства;

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

Фото без описуФото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь