Приватні господарства можуть отримати допомогу на утримання теплиць та садівництво.

Дата: 12.07.2022 15:11

Каноницька сільська рада повідомляє, що з 01.07.2022 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 «Деякі питання надання грандів бізнесу», якою затверджені Порядки, зокрема:

- Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства;

- Порядок надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Ці Порядки визначають механізм використання коштів, передбачених Мінекономіки у загальному фонді за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

Отримувачами грантів мають право бути суб’єкти господарювання — юридичні особи (крім юридичних осіб комунальної форми власності та суб’єктів господарювання державного сектору економіки) та фізичні особи — підприємці, які провадять діяльність у сфері вирощування сільськогоспкультур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами.

Надання грантів отримувачам здійснюється Мінекономіки через системно важливі уповноважені банки.

Для отримання гранту отримувач подає заяву, яка формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Заява формується засобами Порталу Дія у довільній формі, відповідно до відомостей, передбачених у порядку затвердженому Постановою КМУ від 21.06.2022 №738.

Для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

Гранти надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 гектарів з кількістю створених нових робочих місць за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: не більше 70 відсотків вартості проекту висадки насаджень — за рахунок гранту, але не більше ніж сума на один гектар, зазначена в додатку 2 та не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Отримувач може отримати гранти виключно для висадки не більше 25 гектарів та з урахуванням повязаних з ним осіб.

Реалізацію проекту висадки насаджень отримувач повинен здійснювати на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.

До заяви обов’язково додається проект висадки насаджень.

Для створення або розвитку тепличного господарства

Гранти надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні: для першої 1000 заявок не більше 70 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 7млн. грн, не менше 30 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних), для всіх наступних заявок не більше 50 відсотків вартості проекту будівництва модульної теплиці — за рахунок грантів, але не більше 5 млн. грн, не менше 50 відсотків — за рахунок коштів отримувача (власних або кредитних).

Отримувач може отримати грант виключно для будівництва однієї модульної теплиці та з урахуванням пов’язаних із ним осіб.

Реалізацію проекту будівництва модульної теплиці отримувач повинен здійснювати на землях, право власності та/або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше семи років.

Типовий проект модульної теплиці затверджений наказом Мінагрополітики від 06.07.2022 № 428.

Заява формується засобами Порталу Дія в довільній формі, відповідно до відомостей, передбачених у Порядку затвердженому Постановою КМУ від 21.06.2022 №738. До заяви обов’язково додається проект будівниитва модульної теплиці з кошторисною документацією (відповідно до типового проекту).

Додатки:

Сільський голова                                                                     Віктор СЕМЧУК

Марія ФАСІШЕВСЬКА