ЯК ДІТЯМ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ПРОДОВЖИТИ НАВЧАННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Дата: 05.04.2022 14:20

Батькам школярів: 20 запитань та відповідей про дистанційне навчання |  Освітній омбудсмен України

Існує кілька способів того, як дитина, яка через війну вимушена була змінити місце проживання (перебування) та/або місце навчання, може продовжити навчання:
- учень може навчатися за дистанційною формою навчання у закладі загальної середньої освіти, до якого він зарахований за основним місцем проживання;
- учень може навчатися за дистанційною формою навчання, приєднавшись до закладу загальної середньої освіти (класу), який функціонує в Україні, незалежно від місця перебування тимчасово переміщеної особи;
- учень може навчатися в реальному часі у закладі загальної середньої освіти, який функціонує в населеному пункті, де перебуває тимчасово переміщена особа;
- учень може навчатися за будь-якою іншою формою навчання, що дозволена чинним законодавством.
Для долучення учня до навчання у будь-якому іншому закладі освіти один із батьків, опікунів чи інших законних представників повинен подати до закладу освіти відповідну заяву про зарахування (її скановану копію чи фотокопію). Заява подається будь-яким способом: особисто або електронною поштою, через месенджер або іншим зручним способом для заявника. Якщо дитина навчається у 10-11 класах, то разом із заявою батьки
повинні також подати свідоцтво про закінчення базової школи у 9 класі. Якщо такого документа при собі немає, його можна замовити в Єдиній державній електронній бази з питань освіти (ЄДЕБО), яка функціонує понад десять років та містить реєстри різноманітних документів. Одним із них є реєстр документів про освіту, де можна оформити запит, вписавши ПІБ, дату народження та серію та номер документа учня. Після подання запиту протягом трьох робочих днів на електронну пошту прийде витяг з реєстру з підтвердженням накладеної КЕП (кваліфікованим електронним підписом); якщо у батьків або опікунів старшокласника немає даних про його свідоцтво, то згідно з наказом МОН вони можуть подати заяву та копію документів, що підтверджують їхню особу, про надання виписки до державного підприємства "Інфоресурс", яке керує електронною базою. ЗЗСО зобов'язані приймати такі заяви та передавати їх підприємству для оформлення виписок.
Зарахування дітей до закладу освіти, відрахування із закладу загальної середньої освіти та переведення до наступного класу здійснюється відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 року No 367 «Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», від 28.03.2022 No 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».